Zanik kości a usunięcie kamienia i leczenie kanałowe

Stwoerdzono i mnie zanik.kosci nie ppwiedziano dlaczego ani czy to paradobtoza. Ponadto dentystka ppwiedziala ze jedyne co trzeba zrobix to usunac kamien , wyleczyc zeba kanalowo(jest taka potrzeba bo jeden ma boczna prochnice)i to wystarczy zeby zayrzymac proces.,,czy to prawda?

Witam!
Zanik kości w Pani wieku zawsze jest związany z zapaleniem dziąseł a ten głównie z nieprawidłową higieną jamy ustnej i ze złogami kamienia nazębnego... Podstawowe leczenie to usunięcie złogów i reżim higieniczny!!! Bez tego wyleczenie jest niemożliwe! Zanik kości powinien się zatrzymać,ale bez regularnego usuwania złogów i dokładnego szczotkowania dobry rezultat nie będzie osiągnięty... Pozdrawiam.