Brak orgazmów pochwowych

Mam 31 lat, jestem mężatką 7 lat, mąż jest moim 3 partnerem seksualnym. Mamy. 6l. dziecko. Problem mój polega na tym że nigdy w życiu nie miałam orgazmu pochwowego.lechtaczkowy owszem. Czy to normalne,? Kocham męża i nigdy go nie zdradziłam. Kochamy się średnio 3 razy w tyg. Parę razy w życiu sie masturbowalam i też nic, nigdy go nie będę miała? Współżycie seksualne zaczęłam w wieku 17 l.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna się Pani zgłosić do seksuologa. Problem wymaga głębszej analizy.

Dzień dobry!

Część kobiet nie przeżywa tzw. orgazmów pochwowych i cieszy się tylko (a może aż!) właśnie tzw. orgazmami łechtaczkowymi. Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden, różne są jedynie drogi jego osiągania.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

jak wskazują najnowsze doniesienia nie ma czegoś takiego jak orgazm pochwowy czy łechtwaczkowy - można mieć orgazm na skutek stymulacji różnych partii ciała. Ciekawostką jest też to, że część orgazmów tzw. pochwowych moze być w istocie orgazmami łechtaczkowymi - budowa łechtaczki jest taka, że dwa jej ramiona otaczają kanał rodny kobiety, w istocie ciężko jest więc stwierdzić jaki "rodzaj" orgazmu się przeżywa.

pozdrawiam,
Karolina Piotrowska