Co mi jest? Czy to może być białaczka?

Od dwóch lat biorę żelazo na niedokrwistość, ale moje wyniki zamiast się poprawiać, są coraz gorsze. W tej chwili mam takie wyniki: żelazo 8, glukoza 65, RBC 3,77, HGB 7,2, HCT 25,6, MCV 68,0, MCH 19,0, MCHC 27,9, RDW 18,7, HDW 3,6, PLT 376,0, MPV 7,4, OB 28. Robiłam też badanie hormonów - wyniki dobre. USG brzucha - też dobry wynik. Gastroskopia nic nie wykazała. Strasznie jestem zmęczona i śpiąca, mam straszne bóle rąk i nóg. Proszę o odpowiedź i radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli przyjmuje Pani preparat doustny, być może jest on źle wchłaniany w przwodzie pokarmowym. W takiej sytuacji warto zrobić tzw. krzywą wchłaniania żelaza. W przypadku zaburzeń wchłanaiania z przewodu pokarmowego, należy zastosować preparat podawany drogą pozajelitową. Jeśli wchłanaianie nie będzie zaburzone, należy poszukiwać przyczyn utraty krwi, np. utajonego krwawienia.

Niepokojące jest również przyspieszenie OB.

Konieczne jest zgłoszenie się do lekarza, w celu zdiagnozowania przyczyny nieefektywnej terapii oraz przyspieszenia OB. Obydwa zaburzenia mogą mieć wspólna etiologię.

Trudno ustosunkować się do pytania postawionego w tytule, gdyż nie podała Pani wyników oznaczenia krwinek białych.

Pozdrawiam