Czy dziecko z ZUM może chodzić do przedszkola?

Witam. Córka dostała dziś (piątek) lek bactrim na zapalenie układu moczowego. Czy w poniedziałek może iść do przedszkola? Jeśli nie to kiedy może wrócić?
KOBIETA, 29 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Jeśli dziecko będzie się dobrze czuło i chodzenie do przedszkola nie wpłynie na opóźnienie w podawaniu leku,to dziecko może iść do przedszkola.

Istotne jest też to jakie objawy ma córeczka,czy te objawy pozwolą jej normalnie funkcjonować w przedszkolu.

Infekcja dróg moczowych bywa bardzo bolesna i jest dużym dyskomfortem.

Warto zgłosić fakt infekcji dróg moczowych nauczycielce. Córka jeśli pójdzie do przedszkola powinna więcej pić i korzystać z toalety(nie powinna wstrzymywać moczu).

PS. Warto też zakupić Żuravit Junior.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska