Czy mogę powiększyć usta przy bliznowcu?

Witam serdecznie czy bliznowiec który powstał po usunięciu pęcherzyka żółciowego jest przeciwskazniem do powiększenia ust. Miałam wcześniej robiony makijaż permanentny ust i brwi i bliznowiec nie wystąpił

Witam,

Nie rekomenduje wykonywania zabiegu powiększania ust przy tendencji do bliznowców.

W gabinecie uznajemy to jak względne przeciwwskazanie.

Makijaż permanentny to działanie na płytszych warstwach skóry więc nie szukałabym tu korelacji w stosunku do wypełniaczy a możliwości pojawienia się bliznowca.

Rekomenduje zabiegi nieinwazyjne podnoszące syntezę kolagenu i produkcje kwasy hialuronowego np. Mesowave usta .

Ania