Czy możemy zacząć starania o dziecko?

Witam, bardzo proszę o interpretację badań. Proszę o interpretację pod kątem ciąży. Z tego co się dowiedziałam, poziom hormonów utrzymuje się w dolnej granicy, boję się, że podczas ciąży poziom hormonu spadnie i nie wystarczy dla dzidziusia. W przeszłości miałam problemy z niedoczynnością tarczycy. W marcu tego roku poroniłam ok. 10-12. tyg. Wczoraj kupiłam tabletki, które zawierają 150 ug jodu (Kelp 50 tabl.) Chcemy już wkrótce rozpocząć kolejne starania o dziecko, proszę napisać czy istnieje zagrożenie dla maleństwa? TSH (3gen.) - 1,54 uIU/ml FT4 - 12,52 pmol/L
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Przedstawione wyniki są w normie (zgodnie z przeciętnymi wartościami, chyba że w Pani laboratorium jest inaczej) i nie ma żadnych przeszkód, aby rozpoczęła Pani starania o dziecko.
Obecnie radziłabym nie zażywać preparatów zawierających jod - są one wskazane ewentualnie po konsultacji z lekarzem w trakcie ciąży.
Polecam dla Pani i Pani partera 1 tabl. kwasu foliowego dziennie.

Powodzenia w staraniach