Dawstwo narządów po śmierci

Jakie kroki trzeba podjąć aby zostać dawcą narządów po smierci,gdzie sie zglosić,co trzeba podpisać i gdzie

Milena Lubowicz

W Polsce funkcjonuje domniemana zgoda na pobranie narządów, a tylko w przypadku braku zgody należy zgłosić się do rejestru sprzeciwów. Także proponuję porozmawiać z rodziną, gdyż w przypadku śmierci mózgu zwyczajowo lekarze proszą o zgodę rodzinę potencjalnego dawcy. Może też Pani nosić w dokumentach oświadczenie woli dawcy.
Pozdrawiam