Jak długo może zrastać się kość, która została amputowana?

Chciałbym się dowiedzieć jak długo może zrastać się kość którazostała amutowana. Chodzi o duży palec u nogi ,palec został podrutowanyi.Mineło 6 tygodni inic.Ile można czekać żeby nie stracić palca..W tej chwili mam wrażenie jakby był martwy tylko mam bule wewnątrz .Noga jest w szynie gipsowej .Bardzo dziękuję za fachową poradę z poważaniem Wiesław.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Okres zrastania kości jest indywidualnie zmienny. Może trwać od kilku nawet do kilkunastu tygodni. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.