Jak długo zrasta się kość pięty?

Witam. Złamalem kosc piety 8-9 tyg. temu. Nosiłem gips przez 7 tyg. Teraz mam już zdjety ale opuchlizna stopy nadal sie utrzymuje. Mam pytanie. Jak długo zrasta sie ta kosc? Kiedy mogę zaczać ją w pełni obciążać podczas zwykłego chodzenia bez obaw?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwykle proces zrastania kości trwa od 4-8 tygodni, średnio 6 tygodni.