Jak radzić sobie z niegrzecznym 3,5-latkiem?

Mam 3,5 letniego synka---jak jestem z nim sama to jest grzeczny a jak sa inni domownicy np: goscie to sie strasznie popisuje;(( mam pretensje to dziadkow dziecka, syn, zemna robi wszystko ok a z nimi to: przy obiedzie nie siedzi przy stole tylko skacze po fotelach i dziadek go tak karmi, pozwalają mu skakac po łozkach ---syn potem tak samo robi w gosciach. Rozbija klocki, je na stojaco i biega przy jedzeniu!!. dziadki , mówi to jest dziecko , niech sie wygłupia;((( Zgroza!!!!

Witam, proponuje spróbować porozmawiać z dziadkami i powiedzieć o swoich oczekiwaniach jak Pani chce, zeby dziecko sie zachowywało. Proszę pamietać, ze to Pani dziecko i to Pani i maz macie prawo decydować o jego wychowaniu. Moze sie jednak zdarzyć, ze dziadkowie zaoporuja i nie ma Pani na to wpływu, dlatego ważna jest tez Relacja Pani z dzieckiem: rozmowa, tłumaczenie i wyciąganie konsekwencji. Polecam książkę "Jak mowić zeby dzieci nas słuchały i jak sluchac, zeby dzieci do nas mówiły" Adele Faber. Pozdrawiam