Jak schudnąć po ciąży? Pomocy

Witam, ważę 75 kg i mam 177 cm wzrostu. Mam 25 lat i jestem obecnie po dwóch ciążach od drugiej minęło pół roku do tej pory zrzuciłam 25 kg i zostało mi jeszcze 15. Proszę o pomoc jak mam to zrobić. Waga stanęła mi w miejscu mimo, że codziennie biegam około 10, 15 minut i 2, 3 razy w tygodniu steper. Mój największy problem polega na zrzuceniu zbędnych kg z brzucha (jest duży) i ud. Nie jem smażonego dużo jem owoców z makaronem, chudą wędlinę lecz to nie pomaga. Jem 3 razy dziennie. Proszę o najszybszą odpowiedź.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Pani BMI wynosi 23,9, co oznacza, że nie ma Pani nadwagi. Nie sprecyzowała Pani również jaka dieta była stosowana.
Jeżeli jednak Pani celem jest powrócenie do masy ciała przed ciążą, należy przestrzegać kilku wskazówek. Szczegółowy opis znajdzie Pani w artykule http://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac-po-porodzie .

Ważną rolę odgrywa ilość posiłków. Trzy to stanowczo za mało, zalecałabym około 4-5 małych posiłków. W ten sposób uniknie Pani napadów głodu, a i ilość spożywanej żywności będzie mniejsza.

Bardzo dobrze, że nie spożywa Pani potraw smażonych, właśnie takie produkty dostarczają niepotrzebnej ilości tłuszczu i kwasów tłuszczowych nasyconych. Zamiast zwiększania ilości owoców, proponowałabym zastąpić część z nich warzywami (surowymi, gotowanymi, pieczonymi).
Jeżeli natomiast chce Pani pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu z okolic brzucha, proponuję ćwiczenia modelujące tę partię ciała. Więcej informacji znajdzie Pani na http://abccwiczenia.pl/ .

Pozdrawiam