Jak uzyskać dokumenty o uszczerbku na zdrowiu?

mam dokumenty z udzialu w walkach 28 czerwca 1956r,podczas przesluchan prez U.B,bylem pobity i mam skrzywiana przegrode nosa , mialem 16 lat .Potrzebne mi zaswiadczenie lekarskia do I P N o uszczerbku na zdrowiu.Teraz mam 78lat ,ipotrzebuje pomocy.

Lek. Paweł Szadkowski

Opis skrzywionej przegrody może wystawić laryngolog po przeprowadzeniu badania, ale nie może on napisać przyczyny takiej patologii jeśli wystąpiła ona w przeszłości. (badanie fizykalne określa stan w dniu badania) Może pan również skonsultować się z lekarzem medycyny sądowej.