Kto powinien ponieść koszty odbudowania siódemki?

Dwa tygodnie temu miałam wyrwaną ósemkę, podczas wyrywania została uszkodzona siódemka, dentysta stwierdził, że była słaba plomba- i tu pojawia się pierwsze pytanie kto powinien ponieść koszty odbudowania siódemki? Kolejną sprawą jest fakt ze rana była zszywana i po tym czasie "brzegi rany" się nie złączyły i dostaje się tam pokarm. Czy to jest normalne ?

Dzień dobry,
Usuwanie ósemek i nie tylko nie zawsze jest łatwe i czasem zdarzają się powikłania w postaci uszkodzenia zębów sąsiednich,dlatego uszkodzenie siódemki mogło się zdarzyć.....Koszty jej odbudowy może ponieść NFZ...
Co do rany,na pewno zarośnie ale to musi potrwać .Proszę płukać usta po posiłkach,żeby w ranie nie zalegał pokarm.
Pozdrawiam.

Bywa tak,że ząb sąsiedni jest bardzo słaby i niezależnie od lekarza z dużym prawdopodobieństwem podczas zabiegu może ulec zniszczeniu - mamy wybór; usuwać lub nie.To,że po tygodniu rana się nie zagoiła jest normalne - będzie się goiła dwa,a nawet trzy miesiące.Należy stosować się do zaleceń lekarza.