Które mydło jest dobre dla skóry suchej?

Witam Które z mydeł o podanym niżej składzie, jest lepsze (mniej szkodliwe) dla skóry suchej, wrażliwej i atopowej? Skład 1: Aqua, Glycerin, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Sodium Cocoate, Sodium Tallowate, Sodium Hydroxide. Skład 2: Aqua, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, krzemian disodowy. Pierwsze ma chyba dwa składniki niekorzystne: Tetrasodium Etidronate i Sodium Tallowate , a drugie tylko jeden Sodium Silicate . Ale to jedynie wnioski z różnych stron internetowych. Nie muszą być prawdą, dlatego Fachowców się pytam. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Nie zalecam stosowania mydeł do mycia twarzy ze względu na pH. Mydło posiada odczyn mocnej zasady ok. 10pH , a zdrowa skóra posiada pH ok. 5,5. Mydła do twarzy zmieniają odczyn skóry na bardziej zasadowy.

Mydła nie są przeznaczone dla osób z wrażliwą cerą. Mogą nasilać rogowacenie, może pojawić się podrażnienie skóry oraz inne defekty skórne. Przy skórze suchej, atopowej i wrażliwej proszę wybierać produkty delikatne (np. żele, pianki) które dodatkowo zawierają substancje nawilżające i uspokajające. Proszę również nie zapominać o przemywaniu twarzy z użyciem wody.

Pozdrawiem