Łuszczenie się suchej skóry na twarzy

witam. Mam taki maly problem bardzo mi sie łuszczy twarz , mam bardzo sucha i luszczaca ceere uzywam kremu ziaja do suche i wrazliwej cery ale nic mi nie pomogada jakie dobre kremy mi polecicie

Powinna Pani udać się na konsultację do specjalisty, który przede wszystkim oceni typ skóry i zaleci odpowiednią pielęgnację i być może leczenie. Przyczyną przesuszania się skóry mogą być zarówno choroby dotyczące bezpośrednio skóry jak i choroby ogólne np. tarczycy, nerek. Należałoby więc najpierw zdiagnozowac przyczynę aby móc leczyc objawy. Ponadto, dla skóry wrazliwej, nawilżające dermokosmetyki z apteki będą lepszym wyborem niż kremy zakupione w drogerii. Bardzo ważne jest nawilżanie skóry również "od środka" pijąc odpowiednie ilości wody. Przy kremach nawilżających warto zwrócić uwagę na te, które zawierają kwas hialuronowy, silnie wiążący wodę w komórkach.

Witam Panią,
Z opisu wynika, iż MOŻE mieć Pani do czynienia z :
1.odwodnioną skórą z nadmierną ilością zrogowaciałego naskórka,
2. Łojotokowe zapalenie skóry jeśli skóra się czerwieni i łuszczy szczególnie w okolicy nosa i brwi
3. Atopowe Zapalenie Skóry jeśli skóra jest dodatkowo zaczerwieniona
Jeśli stwierdza Pani, że występują dodatkowe objawy jak wyżej opisane to zaleciłabym:
Ad 1 proszę zakupić preparat Nanobase w aptece i stosować na noc przez tydzień zaś później 2 razy w tygodniu na noc oraz proponuje udać się na konsultacje do kosmetologa.
Ad 2 preparat Seboderm dostępny w aptece bez recepty. Stosować 2* dziennie. Proszę zgłosić się do dermatologa, gdyż reszta skutecznych leków wydawana jest na receptę.
Ad 3 Preparaty apteczne Balneum lub Emolium. Jeśli objawy suchości nie ustąpią proszę zgłosić się do dermatologa.
Ania