Obraz sugerujący mikrogruczolaka przysadki a przepisanie Dostinex bez dodatkowych badań

Witam O to mój wynik rezonansu : Przysadka niepowiekszona. W tylnej częśći przysadki widoczna jest zmiana ogniskowa o wym. RL 3 mm , CC 3,5 mm, AP 4 mm , w badaniu dynamicznym wzmacniająca się słabiej i z opóźnieniem do pozostalego gruczołu . Obraz MR sugeruje mikrogruczolaka przysadki.Lekarz endokrynolog przepisal mi DOSTINEX czy Pani Doktor mogła to zrobić,bez jakichkolwiek dodatkowych badań?Inny lekarz poleca mi Radioterapie. Bardzo Dziękuje za Odpowiedz Jeszcze Raz :)

Witam serdecznie,

Lekarz endokrynolog jeśli widzi wskazania medyczne do włączenie dostinexu to jak najbardziej ma ku temu prawo. Mikrogruczolak przysadki jest zmiana łagodną i jego leczenie może być farmakologiczne lub chirurgiczne, a decyzją o wyborze leczenia należy do lekarza prowadzącego.
Jeśli ma Pani wątpliwości to proszę porozmawiać z lekarzem endokrynologiem.

Pozdrawiam.