Zmiana ogniskowa w tylnej części przysadki a zawroty głowy, ból oka, bół głowy, wymioty i nudności

Witam O to mój wynik rezonansu : Przysadka niepowiekszona. W tylnej częśći przysadki widoczna jest zmiana ogniskowa o wym. RL 3 mm , CC 3,5 mm, AP 4 mm , w badaniu dynamicznym wzmacniająca się słabiej i z opóźnieniem do pozostalego gruczołu . Obraz MR sugeruje mikrogruczolaka przysadki. Objawy : Zawroty głowy Ostry ból prawego oka Ostry ból głowy Wymioty Nudności Senność , bezsenność Niskie cisnienie Mlekotok Spadek Libido Torbiel w piersi Skąpe miesiączki Ciągłe zmęczenie, światłowstręt , śluz w oczach , astygmatyzm Rano moro w uszach Wypadanie włosów Zaniki pamięci Policystyczne Jajniki Uporczywy trądzikWodnisty katar Mój lekarz mówi że bede musiała położyć się do szpitala i że mnie czeka prawdopodobnie radioterapia. Brałam wcześniej Parlodel i Metaphage ale bardzo sie po nim źle czułam i odstawiłam - prolaktyna wróciła do normy ( nie wiem jak teraz) ale guz dalej jest. Jakie tak naprawde mnie czeka leczenie ? Dziekuje bardzo za odp

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z endokrynologiem. Wskazane jest oznaczenie całego panelu hormonów przysadki, od czego będzie uzależnione dalsze leczenie (farmakoterapia lub postępowanie chirurgiczne). W Pani przypadku wiele zależy od aktywności hormonalnej zmiany, którą należy dokładnie określić.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz