Co oznacza niejednorodne wzmocnienie kontrastowe w okolicach przysadki mózgowej?

Co oznacza niejednorodne wzmocnienie kontrastowe w okolicach przysadki mózgowej ? bardzo boli mnie głowa nawet do kilku razy dziennie , ból nasila sie przy ruchu oczami w skaranie lewa lub prawa stronę . Glowa boli mnie dosc czesto od ok 2 lat wczesniej w badaniu tk z kontrastem nic nie wykazalo , po mri glowy jak wyzej . w tym roku bardzo bolała mnie glowa , bol nie ustepowal po NLPZ . Bol jest uciązliwy i uniemozliwia nauke . Prosze o pomoc.

Piotr Jurczyk

Witam. Możliwe, że w obrębie przysadki znajduje się jakaś zmiana ogniskowa. Czy obserwuje Pani u siebie jakieś zaburzenia hormonalne np. rzadkie lub nieregularne miesiączki? W pierwszych krokach skierowałbym się do lekarza okulisty w celu badania dna oka i ogólnego badania okulistycznego. Następnie, może być konieczne badanie MR celowane na przysadkę mózgową, co oczywiście proszę ustalić z prowadzącym lekarzem neurologiem. Do czasu ustalenia/wykluczenia konkretnej przyczyny bólu nie będzie możliwe leczenie inne niż objawowe. Pozdrawiam.