Operacja wysunięcia szczęki przy retrogenii

Moje pytanie dotyczy operacji "naprawy" żuchwy, a mianowicie wysunięcie jej do przodu, ponieważ jest ona cofnięta w tył (wada-retrogenia). zastanawiam się nad operacją. Spotkałam się jednak z częstą opinią, że po operacji długo utrzymuje się ból w szczęce, okolicach uszu. Chciałabym się dowiedzieć jednak czy ten ból po operacji trwa jakiś rok czy dwa lata? Czy jednak ten ból będzie towarzyszył aż do końca życia? Czy warto przejść taką operację?

Czy warto przejść tą operację to zależy od nasilenia wady oraz następstw jakie ta wada powoduje głównie klinicznych, a nie tylko estetycznych. Najlepiej ten problem bezpośrednio przedyskutować z chirurgiem szczękowym i z nim ustalić dalsze sposoby postępowania. Ból po tego typu operacji nie powinien być zbyt nasilony i raczej trwać około 1-2 miesiąca, a już na pewno nie całe życie.