Podejrzenie zwyrodnienia stawu skroniowo-żuchwowego

witam problem mój jest ze stawem skroniowo- żuchwowym prawym, odkąd pamietam dziwnie mi przekakiwał, słyszalne były trzaski takie chrupanie, teraz dziwnie się blokuje, boli, jak leże rano mam problem z otwarciem buzi, dentysta stwiedził że uzębienie nie przeszkadza, zęby wszystkie, zębami nie zgrzytam nie zaciskam ich nerwowo, podejrzewa zwyrodnienie tego stawu, narazie mam go oszczędzać do kogo mam iść po jakieś skierowanie na rtg, czy reumatolog od leczenia zwyrodnień to dobry pomysł

Witam,
Najbardziej odpowiednią osobą do zajęcia się Pani problemem będzie lekarz stomatolog specjalizujący się w leczeniu zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego.
Objawy o których Pani pisze są typowe dla zaburzeń w tym stawie , jednak przyczyny zaburzenia mogą być pochodzenia zębowego , mięśniowego lub wewnątrz stawu.
Należy to na początku prawidłowo zdiagnozować, określić przyczynę i wtedy dopiero określić czy i jak można Pani pomóc.
Najczęściej konieczna jest korekta zgryzu , założenie szyny , jednak często należy połączyć leczenie z przyjmowaniem odpowiednich leków i wizyty u fizjoterapeuty.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło