Problemy z jedzeniem po założeniu mostu porcelanowego

Może zapytam Panią, bo: założyłam duży most porcelanowy zapłaciłam straszne pieniądze łącznie z leczeniem i niestety prawą stroną wogóle nie mogę jeść.Doktor tłumaczy, że to bardzo duży most i są przeciążenia dlatego tak jest.Most zaczyna się od lewej trójki do końca prawej strony z uwagi na duże braki w uzębieniu. Mówiac szczerze jestem bardzo zrozpaczona i nie wiem co robić.

Witam,
Sugeruję ponowne zgłoszenie się do lekarza który most wykonał , dokładne zbadanie , wykonanie zdjęć rtg bolesnej okolicy i określenie źródła problemu. Przyczyny dolegliwości mogą być różne(ból zęba , bóle stawów, bóle przeciążeniowe przyzębia) i powinny być jak najszybciej rozpoznane. Po wykonaniu nawet dużych prac protetycznych nie powinno byc bólu a pacjent powinien odzyskać prawidłową funkcję żucia.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Z Pani opisu widzę, że most jest rzeczywiście rozległy. Nie wiem na ilu i jakich filarach jest osadzony oraz czy są zęby przeciwstawne - a to ma duże znaczenie.
Jeśli w zgryzie są przeciążenia to trzeba zastanowić się nad zmianą uzupełnienia - ale to tylko wnioski wyciągnięte na podstawie Pani opisu, bez dokładnych danych. Konieczna jest ponowna diagnostyka w gabinecie.