Uraz zębów i dziąseł u trzylatka

Witam serdecznie, 2 tygodnie temu 3,9 miesiecy synek upadl na zeby, na gornymi 1 i 2 mial zasiniaczone, soatla ospen, po tygodniu kolor dziasel doszedl do normy, natomiast jedna 1 zostala lekko przesunieta a druga 1 zrobila sie szara, co dalej z tym zrobic> czy tego mlecznego zeba trzeba usunac?

Witam,
Ząb, który zmienil kolor mógł podczas urazu doznac naruszenia naczyń krwionośnych. Wymaga obserwacji i być może leczenia kanałowego. Zęby po urazie należy kontrolować- wykonać zdjęcie rtg oraz badać ich żywotność. Sytuacja wymaga wizyty u dentysty.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała