Wtórna niedoczynność kory nadnerczy po latach stosowania Metypredu

Mam wtórną niedoczynność kory nadnerczy po 6 latach metypred, który brałem w związku z niespecyficznym włóknieniem płuc. Endokrynolog zaleciła hydrocortison 30mg. Gdy zaczynam brać zaczynam się dusić. Mam płytki oddech. Już 3 razy przerywałem po 2 tyg, ale endokrynolog twierdzi, że muszę bo mam zerowy kortyzol, ale teraz mam zerowy oddech i saturacje po paru metrach 78. Oprócz hydrocortisonu biorę jeszcze 5mg encortonu rano. Czy nie można zostać na samym encortonie np 10mg?

Lek. Katarzyna Szymczak

O taki leczeniu można decydować tylko po osobistej konsultacji i zbadaniu pacjenta, sugeruję także sprawdzić płuca rtg ewentualnie pulmonolog.
Pozdrawiam