Zwłóknienie płuc a stosowanie leków sterydowych

Od lat choruje na włóknienie płuc. Po 5 letniej terapii chciałem odstawić sterydy (metypred)4mg. Mam wtórną niedoczynność kory nadnerczy. Skończyło się przełomem nerczycowym. Obecnie 2mg metypredu i 5mg hydrokortyzonu. Zaczynałem hydrokortyzon od 30mg ale przestałem chodzić. Rano oddechowo jest w miarę dobrze a po wzięciu tych sterydów zatyka mnie, dostaje torsji, wymioty, kaszel, piecze nerka. Czy źle reaguje na hydrokortyzon to jak w takim razie przywrócić prace kory nadnerczy?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udac się do lekarza endokrynologa, po badaniu będzie mozńa określic odpowiednie dalsze postępwoanie. jezęli objawy sa bardzo naslone konieczna powinna byc hospitalizacja.