Brak poprawy po lekoterapii na lewostronne zapalenie płuc

Dzień dobry, mój mąż (36 lat)prawie 2 mce temu miał zdiagnozowane lewostronne zapalenie płuc.dostał klabion, mucosolvan i metypred. Przez cały czas stosował te leki (klabion odstawił dopiero w zeszłą środę a metypred ma odstawiać stopniowo) i nie widać poprawy.cały czas męczy go suchy kaszel, bardzo schudł , szybko sie męczy.Nie wiemy co robic .Cały czas jest pod opieką pulmonologa .Prosze o poradę

Na podstawie podanych informacji wydaje się celowa diagnostyka szpitalan