Wypychanie jedynek językiem

Witam, otóż zauważyłam, że od jakiegoś czasu tak układam język (naturalnie, często jak śpię) że wypycham górne jedynki.(mam 20 lat) Co z tym zrobić? Dentysta polecił logopede. Bardzo sie martwie, mam diasteme i nie potrzeba mi wystających jedynek jeszcze ;) proszę o odpowiedź!

Dzień dobry,
jeżeli wypycha Pani stale swoje siekacze, nie tylko powiększy się diastema, również wychylą się w kierunku warg. Takt pozycja języka jest nieprawidłowa i może byc również przyczyną problemów z przyzębiem. Dlatego warto skonsultować się z ortodontą. Jeżeli leczenie ortodontyczne noie będzie konieczne to wtedy z logopedą. Istnieją aparaty, które pomagają trzymać język w odpowiedniej pozycji. Logopäde może Pani pokazać też odpowiednie ćwiczenia.