Przerwa między zębami a jej likwidacja

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące przerwy między zębami. Mam szpare miedzy jedynkami.Kupilam gumki gapbands ale po nich pojawiły się małe czarne plamy po bokach jedynek a wcześniej tego nie miałam ponieważ miałam zlaczone po polach jedynek. Czy jest możliwość zlikwidowania przerwy między zębami? Musze dodać, ze nie mam idealnie zdrowych zębów. A zależy mim na zlwidowaniu przerwy między zębami, ponieważ wygląda nieestetycznie i mocno mi przeszkadza. Czy stosowanie gumek gapbands może pomóc czy aby zlikwidować przerwę między zębami konieczna będzie wizyta u ortodonty i noszenie aparatu ortodontycznego? Chciałabym pozbyć się przerwy między zębami jak najszybciej, bardzo mi na tym zależy. Czy mogłabym uzyskać pomoc w tej sprawie? Co robić? Co zastosować? Do kogo się udać? Z góry dziękuję za każdą informację i serdecznie pozdrawiam.

Bez dokładnej diagnozy nie za bardzo jak odpowiedzieć na Pani pytanie. Jak wygląda zgryz, jak wygląda szerokość poszczególnych zębów w porównaniu do długości całego górnego łuku zębowego, jak wygląda wędzidełko górnej wargi, w jakim stanie są pozostałe zęby? Dużo pytań. Pozdrawiam

Osoby, dla których przerwa między zębami jest poważnym problemem i wywołuje kompleksy, mogą skorzystać z różnych metod jej leczenie w gabinecie stomatologa i ortodonty. Metoda jest indywidualnie dopasowywana do konkretnego pacjenta. Specjalista bierze pod uwagę analizy zgryzu, wygląd dziąseł oraz wiek zanim poleci najlepszy sposób na pozbycie się diastemy. Warto pamiętać o tym, że niewielkie diastemy nie są traktowane jako problem estetyczny i usuwanie ich nie jest konieczne.
Odpowiednio dobrany aparat ortodontyczny wyprostuje zęby i usunie przerwę między siekaczami. Efektem leczenia ostatecznego będzie nie tylko zlikwidowana diastema ale również harmonijny łuk zębowy. U wielu pacjentów bardzo dobre efekty estetyczne związane z zamknięciem diastemy przynoszą licówki bądź korony porcelanowe. Jeśli jedynki można powiększyć i w ten sposób wyeliminować przerwę, to dentysta może nakleić na zęby „płatki porcelany” i poszerzyć ząb. Licówki bądź korony bardzo dobrze imitują naturalne tkanki zęba, nie przebarwiają się i są wytrzymałe (przetrwają nawet kilkanaście lat).
Jeśli chcemy szybko i tylko czasowo zamaskować diastemę, to możemy skorzystać z estetycznej odbudowy kompozytowej. W tym celu stosuje się specjalny materiał kompozytowy przeznaczony do estetycznej odbudowy zębów przednich, używany również do wstawiania plomb. Stomatolog nie szlifuje zęba, tylko wytrawia jego powierzchnię kwasem, a następnie nakłada kompozyt i nadaje mu kształt. Zabieg trwa krótko, daje natychmiastowy efekt i jest odwracalny (w każdej chwili można zdjąć kompozyt).