Wzrost poziomu aminotransferazy

W ciągu dwóch dni aminotransferaza z 3000 tys wzrosła do 10000 tys. Jestem obecnie w szpitalu ale nie chcą mi nic mówić. Wiem że jest to niewydolność wątroby ale chcę wiedzieć czy może tak być że wszystko wróci do normy i już nigdy nie wróci. I będę idealnie zdrowa czy będzie już to do końca życia obciążenie? Pozdrawiam ania

Lek. Katarzyna Szymczak

Wszystko zależy od przyczyny niewydolności wątroby, jeśli jest odwracalna (można wyleczyć ta chorobę) to po leczeniu wszystko powinno wrócić do normy.
Pozdrawiam