Założone korony i ruszający się ząb

Witam. Z góry powiem że mam umówioną wizyte u lekarza na wtorek. Ale prosiła bym o pomoc co może mnie czekać po to żebym mogła przygotować się psychicznie. Otóż mam założone korony na zęby dwie 1 i dwie 2 na górze. Jedna z nich zaczeła się ruszać i spuchła mi trochę twarz. Z tym zębem miałam już podobny problem tylko bez ruszającego się zęba. Dostałam antybiotyk i przeszło na okres 6 miesięcy. Moje pytanie jest szansa na uratowanie tego zęba czy już nie. z góry dziękuję za odpowiedz.

Witam!
Wszystko zależy od tego ,co pokaże RTG... Jeżeli ząb rusza sie z powodu zmian w przyzębiu brzeżnym (czyli w okolicy dziąsła) to może być problem,gdyż tego rodzaju zmiany leczy się trudno i ząb może sie nie ustabilizować... Jeśli są zmiany poza korzeniem, konieczne będzie leczenie kanałowe,ale w zależności od wielkości zmian leczenie może trochę potrwać!... Leczenie kanałowe można przeprowadzić bez zdejmowania korony!
Pozdrawiam.