Zły nastrój a niedoczynność tarczycy

Witam serdecznie, od pół roku ciągle jestem smutna, wszystkim się przejmuje i nie mam na nic siły . Byłam u psychologa i terapia mało pomogła, do tego mam kłopoty ze spaniem, prawie codziennie nie mogę zasnąć. Czy te dolegliwości mogą być związane z niedoczynnością tarczycy i hashimoto ?biorę Euthyrox N od 3 tygodni, czy smutek i zmęczenie oraz problemy ze spaniem miną gdy TSH będzie już w normie? bo już naprawdę nie wiem jak sobie pomóc i mieć więcej energii i chęci do życia.

Dzień dobry,

Znaczna część podawanych przez Panią dolegliwości powinna ustąpić po wyrównaniu metabolicznym choroby. Proszę za około 1-3 tyg oznaczyć TSH, a jeśli będzie nadal nieprawidłowe, to należy pod kontrolą endokrynologa skorygować dawkę Euthyroxu. Aby więcej powiedzieć, należałoby Panią zbadać. Smutek i zmęczenie mogę być wynikiem niedoboru hormonów tarczycy, choć oczywiście mogą być wywołane przez inne przyczyny.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz