Ból dziąsła po wymianie licówek

Dobry wieczór, Byłam dziś u dentysty w celu założenia licówki na górną jedynkę (licówka była wymieniana, pierwszy raz miałam założoną wiele lat temu). Niestety, po wszystkim dziąsło nad górną jedynką jest bardzo mocno uszkodzone, w czasie leczenia krwawiło, a teraz wygląda paskudnie i boli. Wygląda to tak jakby został wycięty kawałek dziąsła nad całym zębem. Czy dziąsło zagoi się i wróci do normy? Jak przyspieszyć gojenie? Czy takie zdarzenie przy zakładaniu licówki można zaliczyć do "normy"?

Najlepiej wrócić do gabinetu i poprosić o pomoc. Nieznaczny uraz mechaniczny powinien wygoić się bezproblemowo. Jeżeli "brakuje" dziąsła to być może licówka nie jest tak dopasowana jak powinna. Po prostu trzeba to zobaczyć.