Co znaczy mętny płyn wyciekający z rany?

Witam moja babcia jest po operacji usunięcia prawego węzła w okolicach pachwiny. Podejrzewano przerzut nowotworu jednak wyniki zaprzeczyły tej tezie. Rana goiła się całkiem dobrze a ostatnimi czasy zaczął wyciekać z tego mętny, gęsty płyn co to może być i co robić dalej. Proszę o radę

Lek. Paweł Szadkowski

Rana mogła ulec nadkażeniu bakteryjnego. Najlepiej, jakby ranę obejrzał chirurg, może ona wymagać oczyszczenia.