Czy dziecko chore na jelitówkę może leżeć na jednej sali z chorym na zapalenie płuc?

Potrzebuję nie typowej porady pilnie mam syna który leży w szpitalu na ostro zapalenie płoć do naszej sali przenieśli chłopca z jelitowka ale podejrzewają lekarze ze zachorował na rotawirusy czy mogą leżeć na jednej sali dzieci w wieku 2 i 1.5 lat ? Bardzo proszę o szybką odpowiedź z naszymi lekarzami ciężko się rozmawia

Dzieci w różnym wieku mogą leżeć na wspólnej sali. Pytanie czy z takimi chorobami. Infekcje Rotawirusowe nie przenoszą się drogą kropelkową tylko przez zaniedbanie higieniczne. Jeżeli niemożliwe jest przeniesienie Pani dziecka na inną salę a jest Pani z dzieckiem cały dzień powinna Pani przypilnować aby pielęgniarki obsługujące dziecko z "jelitowka" , przed kontaktem z Pani dzieckiem dezynfekowały ręce. Powinny o tym wiedzieć, ale zawsze dobrze jest mieć oczy otwarte .Myślę,ze lekarze właściwie ocenili sytuację i nie będą narażali Pani dziecko na dodatkową infekcję. Pozdrawiam.