Czy karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do zabiegu plasmą?

Witam, chciałabym wykonać zabieg plasmą na "kurze łapki", jednak wszędzie widnieje jako przeciwwskazanie - karmienie piersią. Czy to rzeczywiście przeciwskazanie? Dlaczego? Nawet jeśli karmię sporadycznie (mam 2,5 latka, więc to nie jest karmienie "na żądanie") nie powinnam wykonywać tego zabiegu? W jaki sposób to może zaszkodzić dziecku?

Nie ma żadnych badań w kierunku ewentualnej szkodliwości, więc nie wiemy, czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wpływają jakkolwiek na laktację. A skoro nie wiemy, bezpieczniej je wykonywać po zakończeniu karmienia piersią.

Dzień dobry, na kobietach ciężarnych z wiadomych względów nie przeprowadza się badan dowodzących szkodliwości określonych zabiegów. Także i tym przypadku tak było. Nie wiadomo w jakim stopniu wpłyną na dziecko. Na pewno w momencie ew. komplikacji podczas leczenia będzie zmuszona Pani odstawić karmienie.

Pozdrawiam serdecznie