Czy kawa z mlekiem jest łagodniejsza dla żołądka niż zwykła czarna?

Czy to prawda, że kawa z mlekiem jest łagodniejsza dla żołądka niż zwykła czarna?

Witam to zależy od różnych czynników. Mleko łagodzi działanie kofeiny, natomiast jeśli występuje nietolerancja laktozy, może to pogarszać sprawę, drażnić błonę śluzową. pozdrawiam

Witam serdecznie,

Kawa z mlekiem jest rzeczywiście łagodniejsza od czarnej. Mleko neutralizuje szczawiany zawarte w kawie. Nie polecam jednak mleka do kawy przy nietolerancji laktozy.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk