Czy mam zastosować kwas azelainowy?

Witam. Na wizycie u kosmetologa po badaniu lampą dowiedziałam się, że mam dużo bakterii na twarzy. Zalecono mi terapię kwasem azelainowym. Czy to jest dobre rozwiązanie, czy lepszym byłaby doustna terapia antybiotykowa i wizyta dermatologiczna?

Proszę zacząć od wizyty u dermatologa. Po pierwsze, na skórze każdego człowieka bytują bakterie. Po 2, jeżeli nawet stwierdzenie miało dotyczyć szczepów patologicznych, stawianie takiego rozpoznania bez badań mikrobiologicznych jest absurdalne.