Czy kwas azelainowy działa na trądzik?

Witam, posiadam cerę z trądzikiem rozowatym. Czy stosowanie maski led z niebieskim światłem poczym nałożenie kremu z kwasem azeainowym przyniesie poprawę?. Kwas azeainowym spisuje się u mnie dobrze, używam kremu Sesderma.

Dzień dobry, tak zastosowanie kwasu azelainowego w terapii antytradzikowej to dobry kierunek. Kwas azelainowy wykazuje skuteczne wielokierunkowe działanie przeciwtrądzikowe: działa keratolitycznie a to oznacza, że rozpuszcza zrogowaciałą warstwę naskórka, hamuje rozwój bakterii tlenowych i beztlenowych oraz nie wykazuje oporności bakterii przy długotrwałym stosowaniu w przeciwieństwie do antybiotyków używanych w terapii trądziku, poza tym działa przeciwzapalnie,działa przeciwzaskórnikowo a także wykazuje działanie rozjaśniające przebarwienia i zapobiega powstawaniu przebarwień. Krem sesderma to dobry kosmetyk, ponieważ dobrze przenika przez skórę. Proszę pamiętać, że aby osiągnąć długotrwałe efekty należy kosmetyki stosować regularnie i dość długo, co oznacza że kiedy skończy się opakowanie to nie zmieniamy kremu na inny a dalej należy kontynuować pielęgnację. Proszę przyjrzeć się również innym etapom pielęgnacji, tzn oczyszczanie skóry, złuszczanie zrogowaciałego naskórka itp.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczynska

Dzień dobry, tak zastosowanie kwasu azelainowego w terapii antytradzikowej to dobry kierunek. Kwas azelainowy wykazuje skuteczne wielokierunkowe działanie przeciwtrądzikowe: działa keratolitycznie a to oznacza, że rozpuszcza zrogowaciałą warstwę naskórka, hamuje rozwój bakterii tlenowych i beztlenowych oraz nie wykazuje oporności bakterii przy długotrwałym stosowaniu w przeciwieństwie do antybiotyków używanych w terapii trądziku, poza tym działa przeciwzapalnie,działa przeciwzaskórnikowo a także wykazuje działanie rozjaśniające przebarwienia i zapobiega powstawaniu przebarwień. Krem sesderma to dobry kosmetyk, ponieważ dobrze przenika przez skórę. Proszę pamiętać, że aby osiągnąć długotrwałe efekty należy kosmetyki stosować regularnie i dość długo, co oznacza że kiedy skończy się opakowanie to nie zmieniamy kremu na inny a dalej należy kontynuować pielęgnację. Proszę przyjrzeć się również innym etapom pielęgnacji, tzn oczyszczanie skóry, złuszczanie zrogowaciałego naskórka itp. Pozdrawiam serdecznie Justyna Sobczynska