Czy mogą być komplikacje usuwania gangliona?

Witam, posiadam gangliona na nadgarstku od jakiś 2 lat. Byłam na początku u specjalistów i powiedzieli że boleć przestanie z czasem. Jeden mi zrobił odsysanie tego płynu do strzykawki i dało to efekt na jakieś dwa dni a potem pojawiło się większe. Bardzo mnie boli przy dotykaniu tego miejsca i czasami mam wrażenie że ręka mi drętwieje. Rysuje ręką na której jest ganglion, jestem na studiach artystycznych. Chciałabym usunąć ganglion, ale trochę się boje, że może ktoś coś zepsuć w czasie zabiegu i na przykład będe miała problem przy rysowaniu. Czy mogą być komplikacje usuwania gangliona? Jeśli tak to jakie? Bardzo proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Komplikacje Ew zależą od dokładnego umiejscowienia ganglionu, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ortopedy