Czy mogę bezpiecznie stosować ten krem?

Mam pytanie o lactic acid, który jak dowiedziałam się jest to kwas mlekowy. Gdzieś przeczytałam że może on powodować martwicę skóry (Nie jestem pewna w jakich okolicznościach i przy jakim stosowaniu ale, chyba było napisane że w stężeniu 30%). Kupiłam ostatnio krem bb, który ma właśnie w składzie lactic acid na 12 miejscu w składzie na 33 składniki. Mam pytanie czy mogę go bezpiecznie używać bo chyba skoro nie jest to surowy produkt z kwasem, a podkład z tym składnikiem na którymś miejscu to jego stężenie jest bezpieczne? W końcu jest to produkt drogeryjny, więc powinno to stężenie być odpowiednie. Proszę o odpowiedź. Wszędzie znajduje odpowiedź jedynie o zaletach tego składnika ale nie mogę dowiedzieć się niczego więcej.

Kwas mlekowy w wielu kosmetykach dodawany jest celem wyrównania jego pH i nie stanowi głównego składniku aktywnego - jego stężenie w tym wypadku jest zbyt niskie aby wywołać efekt terapeutyczny.

12 miejsce na 33 składniki niestety nie pozwala wywnioskować w jakim stężeniu zastosowano kwas mlekowy.

Każdy kosmetyk przed dopuszczeniem na rynek przechodzi szereg badań i testów, podlega także obostrzeniom, które nie pozwalają producentom zastosować w konkretnym produkcie mocno działającego składniku aktywnego w zbyt wysokim stężeniu.

Kwas mlekowy w stężeniu do 80% jest także stosowany ze świetnymi efektami w gabinetach kosmetycznych - co prawda w aplikacji czasowej, jako produkt zmywalny, jednak nawet tak wysokie stężenie jest dopuszczalne w kosmetykach.

Biorąc pod uwagę powyższe, nie ma powodów do obaw, kosmetyk jest bezpieczny w stosowaniu.