Czy mogę się masturbować po operacji żylaków powrózka nasiennego?

Witam. Jestem 4 dni po operacji powrózka nasiennego. Na brzuchu posiadam dalej szwy i trochę brzuch mnie boli ale jest coraz lepiej. I tu moje pytanie czy mogę się masturbować te 4 dni po operacji czy odczekać jakiś dłuższy okres ? I jakie mogą być powikłania tego gdy się zacznę masturbować ? Dodam , że mam 16 lat i bardzo tego potrzebuję. Pozdrawiam.
16 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stanowczo odradzałbym masturbację w tak krótkim okresie po zabiegu. Warto odczekać chociaż do wstępnego zagojenia się rany lub do zdjęcia szwów. Proponuje wstrzymać się około 14 dni.

Proszę jeszcze odczekać parę dni (3-4) i możesz się swobodnie masturbować. Nie ma co do tego przeciwwskazań.