Czy mogłam się tak szybko uzależnić od alkoholu?

Nie wiem czy przychodzę na odpowiednią stronę się poradzić, no ale zobaczymy. Mam "problem", który polega na tym, że nie mogę przestać spożywać alkohol... W marcu skończę 16 lat. Zaczęło się to przed sylwestrem, piłam ze znajomymi tak normalnie, potem znów piłam, aż w końcu nadszedł Sylwester i też popiłam. Gdy zostało alkoholu sporo z Sylwestra, umawiałam się ze znajomymi na tzw. melanże, byle wypić coś. Teraz czuje ciągłą potrzebę napicia się. Gdy jestem pod wpływem alko, to czuję się świetnie itp. Ostatnio zaczęłam pić nawet sama, byle po prostu zaliczyć "zgona". Pieniądze, które mi moja mama daje na jakieś potrzebne rzeczy przepijam, robię prawie wszystko by się napić. Nie wiem, czy można się w tak szybkim tempie uzależnić od alkoholu, wydaję mi się, że nie. Ale mimo wszystko proszę o jakieś rady jak przestać myśleć o alkoholu. PS. Dłonie mi się często trzęsą. Wydaję mi się, że może to być właśnie od alkoholu.

Witam!

Najbardziej niepokojące w tej sytuacji jest to, że mając 16 lat upijasz się do, jak to określiłaś, "zgona". Po alkoholu czujesz się dobrze, rozluźniona i szczęśliwa. Jest to jedna strona picia. Z drugiej strony alkohol spożywany w dużych ilościach w tak młodym wieku degraduje Twoją psychikę i zaburza rozwój organizmu. Sądzę, że teraz to czy będziesz dalej spożywała alkohol czy nie, zależy tylko od Ciebie.
Częste i intensywne picie już wywołuje u Ciebie różne problemy - np. wydawanie wszystkich pieniędzy na alkohol, picie w samotności, drżenie rąk, itp. Myślę, że alkohol stał się dla Ciebie lekarstwem na wszystkie problemy. Jednak wiedz, że w ten sposób nie rozwiązujesz trudności i powodujesz, że powstaje ich coraz więcej.
Uważam, że należy o tym porozmawiać z rodzicami i wspólnie z nimi poszukać pomocy, np. pedagogicznej lub psychologicznej. Jesteś nieletnia, dlatego Twoi rodzice muszą wyrazić zgodę na wizytę u specjalisty. Jeśli dalej będziesz postępować, jak w ciągu ostatnich tygodni, pijąc dużo i często, to faktycznie możesz wpaść w sidła nałogu. Jako młoda kobieta jesteś tym bardziej narażona na uzależnienie. Zachęcam Cię do znalezienia dla siebie odpowiedniej pomocy.

Pozdrawiam