Dlaczego mam te stany zapalne po kwasach?

Witam. Mam pytanie w sprawie kwasów u kosmetyczki. Kiedy byłam pierwszy raz do tygodnia pojawiło się dużo nowych stanow zapalnych na mojej buzi. Dzisiaj znowu byłam na kwasach i co prawda kosmetyczka powiedziała mi że tym razem mnie tak nie wysypie to czytam dużo innych zdań więc postanowiłam zadać tu pytanie

Możliwe, że zabieg z kwasami mocno naruszył barierę hydrolipidową naskórka i pojawienie się nowych zmian zapalnych jest objawem tzw. wysypu z podrażnienia.

Jeżeli skóra wykaże zwiększoną tolerancję na kolejny zabieg to nie powinno być takiej reakcji. W innym wypadku można rozważyć zastosowanie niższego stężenia lub innego kwasu.