Jak wpłynąć na swoje podniecenie?

Jestem sama ponad rok czasu, mój poprzedni związek nie należał do udanych i seks też taki był. Miałam trzech partnerów, ale przy żadnym nie osiągnęłam orgazmu. Często myślę o seksie. Zdarzyło mi się poznać kogoś na imprezie i bardzo podniecić, ale nie pozwoliłam na nic więcej, tak samo po randce czasem się czułam. Zwykle podniecam się w miejscach gdzie nie ma warunków do uprawiania seksu, gdzie jest ryzyko, że ktoś mnie i partnera przyłapie, a w domu rzadko się podniecam, pomimo prób i starań facetów. Nie wiem co robić, nie chcę czekać aż poznam tego jedynego, bardzo mnie to męczy, ale też nie chcę uprawiać seksu z przypadkowymi facetami. Pewnie powinnam wybrać się do seksuologa, ale nie potrafię tak otwarcie o tym mówić.

Dzień dobry,

Z Pani opisu można wnioskować, że być może przyczyn braku pełnej satysfakcji z seksu jest kilka, przy czym jedną z nich mogą być, jak Pani sama napisała - Pani nieudane związki. Trudno bowiem uzyskiwać zadowolenie z seksu z partnerem, z którym sam związek nie jest zadowalający. Innym powodem może być "instrumentalne" bądź "zadaniowe" podejście Pani do uzyskania orgazmu, przez co, oczekując wyłącznie "ostatecznego" spełnienia, być może nie dostrzega Pani przyjemności towarzyszącej Pani w trakcie samego zbliżenia. Inną hipotetyczną przyczyną ww. stanu rzeczy może być Pani "fetysz" związany z podniecaniem się przede wszystkim w miejscach i okolicznościach, w których może być Pani przyłapana na seksie, co z kolei wiąże się raczej z tendencją do przypadkowego i nieplanowanego seksu.

Powyższe rozważania są wyłącznie hipotetyczne, więc tylko tak należy je traktować. Aby odnaleźć rzeczywiste powody opisanego przez Panią problemu, należałoby jednak skorzystać z konsultacji seksuologicznej - pomimo deklarowanego oporu. Nie ma też powodu, by obawiać się sygnalizowanego przez Panią "braku otwartości", który jest przecież jak najbardziej naturalny - zasadniczo przecież rzadko (a w zasadzie nigdy) opowiadamy obcym ludziom o swoim życiu intymnym, z czego każdy specjalista z zakresu seksuologii i psychologii zdaje sobie sprawę i z pewnością dołoży starań, by podczas konsultacji i rozmowy na krępujący Panią temat, czuła się Pani komfortowo i bezpiecznie.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski www.abovo.bialystok.pl