Czy mimo tych problemów natury seksualnej nasz związek ma szansę przetrwać?

Witam. Jestem w związku 1,5 roku. I nie czuje się zbytnio szczęśliwa w sprawach łóżkowych w seksie. Moj chłopak nie wiem ale wydaje mi się ze chyba nie jest doświadczony w seksie albo mu się nie chce inicjować czegokolwiek mimo ze ma 36 lat. Twierdził ze był w 6 związkach ale w seksie jest kiepsko on nawet nie całuje mnie podczas seksu nie ma żadnych pieszczot tak jakby nie wiedział od czego zacząć. Mam wrażenie Ze liczy się żeby jemu było dobrze.. nie dotyka mnie nawet. Czy jak mamy inne poglądy związek nie przetrwa.?

Dzień dobry.

Już samo określenie "Ars amandi", czyli "Sztuka kochania", które dotyczy właściwie "sztuki uprawiania seksu" wskazuje, że nie każdy samodzielnie potrafi ją opanować. Mówiąc inaczej - w zależności od naszej mentalności, moralności, otwartości i komponentów osobowościowych ta "sztuka" u każdej osoby może mieć inne oblicze.
Pani opisuje chyba właśnie taki "stan", gdy partner nie wykazuje się aktywnością, pomysłowością i nade wszystko namiętnością podczas uprawiania seksu z Panią. Nie warto chyba przechodzić nad tą "przypadłością" do porządku dziennego, tym bardziej, że jak sama Pani pisze, zaczyna to budzić Pani frustrację i obawy o sens trwania takiej relacji.

Pomijając przyczyny, z powodu których Pani partner przejawia swoistą oschłość podczas seksu, wydaje się, że warto byłoby wspólnie skorzystać z porady seksuologicznej - u seksuologa, bądź u psychologa-seksuologa - przede wszystkim celem "dokształcenia się" w zakresie specyfiki seksualności kobiety i mężczyzny. Aby jednak do takiej konsultacji doszło, należałoby najpierw uczciwie z partnerem porozmawiać, mówiąc mu zarówno o swoich odczuciach, jak i obawach dotyczących przyszłości tego związku.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/