Jakie badania po ryzyku zarażenia chorobami pasożytniczymi u dziecka?

Dzień dobry, Wczoraj mój 5 letni syn został w osiedlowej piaskownicy ze starszym kuzynem. Poszłam na chwilę do mieszkania, po powrocie zobaczyłam, że chłopcy jedzą brudnymi rękoma ciastka, które mój siostrzeniec wyciągnął ze swojego plecaka.... :( Jakie badania synowi zrobić na choroby pasożytnicze? Po jakim czasie? W połowie września? Wspomnę, że w piaskownicy jakiś czas temu sąsiedzi natknęli się na zwierzęcą kupę. Więc stąd mój niepokój.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udac się do lekarza pediatry, sądzę,że najlpiej jest wykonać badania w czasie wystąpienia objawów.