Kontrast w angiografii rezonansu magnetycznego

Witam, Mam pytanie dotyczące stosowania kontrastu w Angiografii Rezonansu Magnetycznego, a mianowicie: po co się go podaję? I czy bez niego radiolog jest w stanie równie dobrze wykryć tętniaka, czy inne anomalie? Dziękuję z góry za odp. Pozdrawiam!! :)
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Środek cieniujący podaje się w celu oceny stanu naczyń i unaczynienia narządów i/lub wcześniej stwierdzonych zmian patologicznych.
Bez niego, wykrycie, ocena zaawansowania zmian w obrębie żył i tętnic jest niemożliwa w stopniu diagnostycznym.