Leki jak może działać Listerine dla dzieci na dorosłych?

Witam. Kupiłem produkt Listerine dla dziecka, prawdopodobnie smarf rinse, jednak dziecko tego nie chce stosować. Nie chcemy tego wyrzucać i stąd pytanie. Czy płyn taki może być stosowany przez osoby starsze jak nastolatka czy osobę starszą. Czy jest to zagrożenie dla zębów czy neutralnie działa bez efektów a może z efektami. Proszę o odpowiedź

Lek. Michał Lenard

Płyn może być stosowany bez obaw przez osoby starsze. Pozdrawiam!