Niechęć dziecka do picia z butelki

Syn ma 6,5 mies, od 2 tygodni nie chce jeść z butelki i nie ssie smoczka. Wcześniej bez problemu jadł mleko z butelki. Karmiony był piersią i od ok 4 miesiąca dokarmiany był butelką. Od dwóch tygodni syn nie je w ogóle mleka z butelki, wyłącznie je pierś, posiłki ze słoiczków i kaszkę. Ma apetyt, jednak nie chce nic pić ( do 6 mies nie był dopajany ), na widok butelki odwraca głowę i zaciska usta. Podawałam inne smoczki do butelki o różnej wielkości i szybkości przepływu, kubki- bez efektu.

Witam
Lekarz powinien sprawdzić, czy nie ma zmian zapalnych w Jamie ustnej, może to też być związane z ząbkowaniem.
Jeśli wszystko jest ok. to znaczy "że mądre dziecko" i chce być karmione piersią,
Są dzieci, które nie lubią smoczka i wolą jeść lżeczką. To nic złego. Pozdrawiam LP