Nietrzymanie stolca u 10-letniego syna

Witam moj 10 letni syn od 3 lat oddaje stolec w majtki.Czy mozna na 100 % stwierdzic bez badania dziecka,ze to jest problem tylko i wylacznie natury psychicznej czy juz jednak po takim czasie moze to byc tez problem i od strony medycznej?mieszkam za granica,lekarze wysylaja mnie z kwitkiem ,nie robiac zadnych badan ,do psychologa chodzilismy i zadnych zmian. Co moge jeszcze zrobic?

Witam. Niestety nie ma możliwości określenia przyczyny takiego stanu rzeczy bez przeprowadzenia bezpośredniego badanie dziecka.