Pęcherzyki na twarzy trzymiesięcznej córki a gronkowiec złocisty w gardle i pochwie matki

Trzy dni temu na buzce mojej trzymiesiecznej coreczki pojawily sie male pecherzyki ktore po kilku godz pekly i powstaly male pecherzyki. Deramtolog stwierdzila ze sa to liszajce i przepisala masc Fucidin i borasol. Wspominalam Pani doktor ze mam gronkowca zlocistego w gardle i w pochwie.Pani doktor twierdzi ze to malo prawdopodobne ze to ode mnie zlapala... zatem skad? Boje sie o nia. Czy jestem dla niej zagrozeniem? Ona jest jeszcze taka malutka... :(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie jest Pani zagrożeniem dla dziecka. Proszę bowiem pamiętać, że spora część populacji w naszym kraju jest nosicielami gronkowca. Proszę postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego i dbać o higienę dziecka.